23
آگوست

خانه های هوشمند جایگزین خانه های امروزی

Preview in new tab

 زمانی بود که در بازی های کودکانه و تخیلات زیبای کودکی ، خانه هایی را تصور می کردیم که با یک چوب جادویی قادر به تغییر وضعیت آنها مانند باز و بسته نمودن درب ها ، حرکت دیوارها ، دستگیری دزدهای مهاجم ، روشن و خاموش کرزدن سیستم های صورتی و تصویری و یا یخچال ، اجاق گاز ، مایکروفر و … بودیم . انسان خالق تخیلات خود بویژه آرزوهای زمان کودکی خویش می باشد .

بنابراین امروزه شاهد به تحقق رسیدن رویاهایمان در قالب سیستم های هوشمند سوار شده بر خانه های مدرن مان هستیم . اما این سیستم  ها و خانه های هوشمند چه امکاناتی را برای ما به ارمغان می آورند .

 * امنیت خانه یا محل کار با پروتکل های امنیتی از پیش تعیین شده

 * امکانات لوکس و لاکچری

 * کیفیت بالای محصولات

 * نصب و راه اندازی آسان و سریع

 * قابلیت بروزرسانی بر اساس نیاز یا گذر زمان کنترل

 * همه تجهیزات خارج از منزل ( از جمله وسایل الکتریکی ، قفلها ، درب بازکن ها ، سیستم های پخش فیلم و موسیقی براحتی می توانند مورد استفاده کودکان و سالمندان طبق برنامه تعیین شده از طرف ادمین قرار گیرند . مثلا یادآوری زمان مصرف دارو از راه دور با یک دستور ساده که با پخش موسیقی یا صدایی دلنواز سالمند شما را متوجه زمان آن خواهد نمود . یا در زمان برنامه ریزی شده شما یا در زمان مورد نظر شما قفل سیستم های مولتی مدیا باز می شوند تا کودک شما بتواند به تماشای برنامه مورد علاقه اش بنشیند.

 * با یک تغییر جزئی در تابلوی برق شما می توانید از این سیستم هوشمند بهره مند گردید

 * تنوع بالای محصولات نزدیک به دوازده هزار محصول متنوع در حالیکه هزینه آن با توجه به کارکرد و ارزشی که برای خانه های شما به ارمغان می آورند بسیار خوبست .

 * حتی اگر دیوارهای خود را کاغذ دیواری کرده و یا پوشانیده باشید به آسانی قابل پیاده سازی است .

 * با استفاده از ریموت ، تبلت، تاچ اسکرین، موبایل، کلید هوشمند و … می توانید از راه دور از آن استفاده کنید .

 * با افزودن کابل شبکه و تغییرات جزئی در سیم کشی خانه می توانید کارایی یک سیستم هوشمند را به خانه خود هدیه دهید . می توانید همزمان از سیستم قدیمی نیز استفاده کنید .

* برنامه ریزی برای خواب  مانند خاموش شدن چزاغ ها ، بسته شدن پرده ها بصورت برقی ، افزایش دمای اتاق ها در ساعتی خاص و فعال شدن سیستم های ایمنی خانه

* برنامه ریزی برای زمان سفر و عدم حضور اعضای خانواده  مانند برنامه ریزیِ برای زمان های آبیاری باغچه ها و بازخورد هرگونه تحول به شما توسط ایمیل و پیامک

* برنامه ریزی برای زمان  ورود کودکان در زمانی که والدین در منزل نیستند! مانند خاموش شدن هارد مرکزی و سینمای خانگی و کنسولهای برنامه ریزی شده بازی!

* فعال شدن سیستم های سرمایشی ،گرمایشی ، قفل شدن درهای پارکینگها و بسته شدن شیرهای اصلی گاز و سایر موارد ایمنی …)

* برنامه ریزی برای  سینمای خانگی و تغییر یافتن صدا و نور با توجه به نوع فیلم یا برنامه در حال پخش

* برنامه ریزی های نامحدود برای روشنایی ها  مانند روشنایی در زمان غروب و خاموشی زمان پرنور شدن خانه

* برنامه های زمان  شام ، مهمانی ، حشن های تولد و   ….

* برنامه ریزی برای زمان ورود میهمان که با فشردن یک دکمه می توان آنها را فعال نمود   .

* خوشامد گویی در زمان ورود و استقبال در زمان خروج تان با صدایی دلنشین و برنامه ریزی شده بصورت دلخواه شما .